Garanti & İade Koşulları

Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal formunun bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade ve İptal Koşulları
market.esteacay.com internet mağazasından alınan Cayma Hakkı kapsamındaki tüm ürünler, teslim alındığı tarihten itibaren 14 (On Dört) gün içerisinde iade edilebilmektedir.

* İade edeceğiniz ürünü Yurtici Kargo ile Balaban Mah. Uğurlu Cad. No:9 Merkez – Hayrat / Trabzon adresine kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Gönderinin Yurtiçi Kargo dışında başka bir kargo firması ile gönderilmesi durumunda gönderi ücreti müşterimize aittir.

* İade edeceğiniz ürüne ait, varsa hediye olarak gönderilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerinde aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

* İade talebini, ürünler ve ürünler ile gönderilen irsaliyenin arka kısmındaki iade formu eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve imzalanmış olarak irsaliye tarafımıza ulaştıktan sonra 3 (Üç) iş günü içerisinde değerlendirilecek ve tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

* İade formu doldurulmamış veya irsaliyesiz gönderilmiş olan iade talepleri dikkate alınmayacaktır. Alış verişiniz kredi kartı ile yapılmış ise ücretin hesabınıza geçiş tarihi bankanız ile alakalı bir durumdur. Bu hususu bankanızdan öğrenebilirsiniz.

Hasarlı Ürünlerin İade Süreci
Hasarlı ürünlerin (kırık, hasarlı, ambalajı bozulmuş v.b.) tespiti için kolinin kargo çalışanı nezaretinde açılması gerekmektedir. Eksik ya da hasarlı olduğu tespit edilen kargolar müşteri tarafından teslim alınmamalı ve kargo görevlisine tutanak tutturularak kargo teslim alınmadan iade edilmelidir.

Kargo teslimi esnasında ürünün eksik, kırık, ezik veya ambalajın patlak olduğu kargo çalışanı tarafından tutanak ile tespit edilmemiş siparişlerde ürünler hasarlı ürün kapsamı dışında tutulur. Müşteri hiçbir hak talebinde bulunamaz.